Cikkek kismamáknak

Megbízható nőgyógyászt keres? Ha igen, akkor Dr. Kovács Zoltán a maga embere!

Dr. Kovács Zoltán célja nem csak a tökéletes gyógyításban rejlik, hanem abban is, hogy helyreállítsa a szervezet kibillent belső egyensúlyát, aminek szintén nagy szerepe van a betegségek kialakulásában. Munkája során arra is törekszik, hogy egyénre szabottan alkalmazza az orvostudomány legmodernebb eredményeit, valamint a természetes gyógytényezők szakértőjeként a tanultak, és saját tapasztalatai alapján használja a természetes gyógymódokat, ezzel is elősegítve a betegségeket megelőző preventív hatásokat, odafigyelve a regenerációra és rehabilitációra.

Orvosi diplomáját 2000-ben szerezte meg a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 2006-ban tett szakvizsgát szülészet-nőgyógyászatból a Semmelweis Egyetemen Budapesten. Az egyetemeken szerzett tudás nem volt elegendő számára, azóta is folyamatosan képzi magát, hogy páciensei maximálisan elégedettek legyenek. Elsősorban arra összpontosít, hogy a hozzá forduló nők a lehető legkomplexebb segítségben részesüljenek.

Szakmai tudásának fejlődése érdekében részt vett Ina May Gaskin és Michel Oden előadásain is, 2010-ben pedig egy tanfolyam keretein belül szülészeti orvosi technikákat mutatott be Ina May Gaskinnal az oldalán, aki bábai műfogásokkal kápráztatta el a hallgatóságot. Évekig sajátította el a kineziológiát, ahol megismerte a test és a lélek folyamatainak kapcsolatát, összefüggéseit. Ezáltal értette meg a magzat méhen belüli életét, és a szülés menetének folyamatát, ami a későbbiekben hatással van az anya és gyermeke életére, valamint a kettőjük közötti kapcsolatra.

Az évek során tapasztalatot szerzett a szülészeti-nőgyógyászati ultrahangos vizsgálat szakszerű és alapos elvégzésében, illetve Németországban egy egyéni továbbképzés keretein belül kitanulta a legmodernebb nőgyógyászati endoszkópos operációkat, amelyek szervkímélő műtéti technikákat alkalmaznak. Tisztában van azzal, hogy bizonyos beavatkozások akár életmentőek is lehetnek az édesanya és magzata számára, ezért rendkívül precízen végzi el a szükséges műtéteket.

A legspeciálisabb orvosi műfogások is birtokában vannak, amihez hozzátartozik, hogy 2013-ban részt vett az ART OF Operative Vaginal Delivery (A hüvelyi szülésbefejező műtétek művészete) nevű két részes kurzuson, ami Londonban került megrendezésre. Az itt szerzett tudást továbbadta Magyarországon praktizáló angol kollégáinak is. Bővítette ismereteit egy dúla tanfolyam keretében, ezenfelül nagy szerepet játszik az életében a jógázás, amit már több, mint 12 éve gyakorol.

A leírtakon kívül még számtalan tudás rejlik a Doktor úrban, többek között Aviva Módszer oktatóként, homeopátiás orvosként, Yamamato Skalp akupunktőrként és neurálterápiás orvosként is szerepel a köztudatban. Munkáját a legnagyobb szeretettel és odaadással végzi, betegei maradéktalanul megbízhatnak benne, hiszen nem csak a legjobb orvost találják meg személyében, hanem a lélek és a test megtisztítóját is.

További információt Dr. Kovács Zoltán nőgyógyász Úrról a linkre kattintva olvashat. Előző bejegyzésünkben a megfelelő mosószerekről írtunk.

Cikkek kismamáknak

Mivel mossuk a gyerekek ruháit?

Mióta nekem is van gyermekem, egyre jobban foglalkoztat, hogy milyen vegyszereket viszünk be a házba. Rá kellett jönnöm, hogy a gyerekek előtt, mikor még nem figyeltünk rá, rengeteg olyan mosószert, öblítőt, tisztítószert használtunk, melyeknek sok-sok rossz hatása is van, mind ránk nézve, mind pedig a környezetre nézve.

Mivel mossuk a gyerek ruháit

 

Kezdetek

Első körben az öblítőt cseréltük le. Nem szerettem a ruhák sokszor fura szagát, valamint többször volt olyan, hogy száradás után meglátszott a ruhákon a mosószer, illetve az öblítő nyoma. Így viszonylag hamar váltottunk. Most már csak ecetes vizet használunk öblítő szernek. Így a ruháknak száradás után csupán friss illata van és nem mellesleg a mosógépet is tisztítja, nem kell külön vízlágyító szert használni. Ez a megoldás azokban a családokban is megoldás lehet, ahol valaki allergiás az öblítő szerre, mert hogy egyre több gyermek és felnőtt is allergiás lesz mindenféle ilyen szerre.

 

Folyamatos utána járás, olvasás

Mivel láttuk, hogy az ecetes víz milyen jól bevált, elkezdtünk utána olvasni, hogy a takarítószereket, a mosószert milyen egyéb természetes módon tudjuk helyettesíteni.

Főleg a férjem járt élen a témába vágó cikkek felkutatásában és ő adta át nekem a megszerzett tudást.

Visszatérve az ecetes vízre, ez az a keverék, amit számtalan dologra használunk. Mivel az ecet fertőtlenítő hatású, így mikor a gyerekek megszülettek, a mindenféle bolti fertőtlenítő szer helyett ezt használtuk a gyerekek holmijának fertőtlenítésére. Ezen kívül ezt használjuk a padló felmosására, ablak mosásra, ezzel takarítjuk az erkélyt, de az asztalt és a konyha pultot is.

És íme a mosáshoz használt ecetes víz keverési aránya: 1dl vízhez 1 evőkanál 10%-os ecet. Ugye milyen egyszerű?!

És aki esetleg azt gondolná, hogy az ecetes víztől ecet szagú lesz a ruha, megnyugtatok mindenkit, hogy egyáltalán nem lesz. Sokkal inkább friss, illatmentes ruhákat kap a mosás után.

 

Néhány természetes mosószer

A mosáshoz egy ideje kizárólag mosószódát használunk és mivel nálunk elég kemény a víz, egy nagyon kicsi szódabikarbónát is adunk hozzá. Ha pedig valamelyik fehér ruha már egy kicsit megszürkült, vagy besárgult, akkor folttisztító sót használunk, mely megint csak természetes és ugyanolyan jól, vagy jobban működik, mint bármelyik egyéb vegyi fehérítő.

Ha pedig valamelyik gyermekünk például fűvel vagy más egyébként elég nehezen kimosható foltot gyárt a ruhájára, azokat is ezekkel bedörzsölve tüntetem el. Ilyenkor ugyanúgy mint egy mosószappannal bedörzsölöm, hagyom ázni és kimosom.

 

Egyre fontosabb lenne a természet védése

Mikor elkezdtük leváltani a vegyi tisztító szereket a természetes változatukra két dolog is lebegett a szemünk előtt. Egyrészt, hogy a gyerekek minél kevesebb vegyi anyaggal találkozzanak, másrészt hogy ezzel, ha nagyon kis mértékben is, de óvjuk a környezetet. Nem tudom, hogy tudták-e, de például az öblítő szerek a vizekbe kerülve, csak nagyon-nagyon lassan bomlanak le, ha egyáltalán lebomlanak. Ez azért elég aggasztó.

Mielőtt azt gondolnánk, hogy elvakult környezet védők vagyunk, el kell mondanom, hogy azért ez nem igaz, de próbáljuk a gyerekeket is arra tanítani, hogy minél jobban meg kell védenünk a környezetünket.

Előző bejegyzésünkben a gyerekbarát helyekről írtunk  Budapest közelében. Szerintünk érdemes elolvasni!